Rate this post

Powoli pojawia się coraz więcej publikacji o męskich problemach seksualnych. Mamy więc dostęp do informacji o wytrysku przedwczesnym, a zaburzeniom erekcji poświęcono już całe tomy. O wiele mniej uwagi zajmuje zupełnie inny męski problem. Być może pojawia się rzadziej, ale dla niektórych panów to także dość poważny kłopot. Z czasem doznają wrażenia, że ich orgazmy są coraz słabsze. Nie wiedzą co się dzieje, a informacji na ten temat też zbyt dużo nie ma.
Najczęstszą przyczyną występowania tego problemu jest zazwyczaj zbyt duża intensywność życia seksualnego. Nawet coś tak fascynującego jak seks może stać się nużące, gdy uprawiamy go zbyt często. Odnosi się to szczególnie do masturbacji, ale nie tylko. Jeśli seksu jest za dużo, nasz układ nerwowy zaczyna reagować obronnie i spada siła impulsów nerwowych. Czasami mogą wówczas pojawić się zaburzenia erekcji, ale bywa i tak, że po prostu orgazmy są coraz słabsze. Najlepsze co mogę doradzić w takim wypadku, to po prostu dłuższy odpoczynek od seksu. Czasem niestety trzeba i tak!
To oczywiście nie jedyna przyczyna. U podstaw tego zjawiska może też leżeć zła dieta lub przemęczenie, a nawet jakaś choroba. Nie zaszkodzi od czasu do czasu dobrze się przebadać. Pewną rolę odgrywa tu nasza psychika. Może nawet w niektórych przypadkach kluczową? Słabe orgazmy mogą świadczyć także o jakichś ukrytych lękach.
Na pewno jakoś mogą tu pomóc środki na potencję. Jednak jest to zawsze rozwiązanie chwilowe i nie wolno się do niego ograniczać. Na dłuższą metę konieczne będzie wykrycie pierwotnej przyczyny i usunięcie jej. Nie uciekajmy od pomocy oferowanej przez lekarza i psychologa. Nie warto pozbawiać się satysfakcji z seksu. Wbrew pozorom silne orgazmy są nam bardzo potrzebne i pomagają w znoszeniu trudów życia. Ta dawka endorfin, jaką wtedy wydziela nasz organizm, jest bardzo ważnym lekiem antydepresyjnym. Nie ma też żadnych skutków ubocznych. Nie zapominajmy też, że według badań, endorfin jest zawsze dużo więcej w czasie uprawiania seksu z druga osobą niż w czasie masturbacji.
Orgazm nigdy nie jest taki sam. Czasem bywa silniejszy, a czasem słabszy. Z reakcji w ciągu jednego dnia lub nawet tygodnia nie należy od razu wyciągać daleko idących wniosków. Jeśli jednak trwa to dłużej, pora przejąć inicjatywę i rozwiązać narastający problem.
2,3_S

FEEDBACK