Rate this post

Badając skład przeróżnych środków na potencję można dojść do wniosku, że najskuteczniejsze afrodyzjaki rosną na drugim końcu świata. Nie zaprzeczając skuteczności tych egzotycznych roślin musimy też zdać sobie sprawę, iż nasza medycyna ludowa miała od wieków swoje sprawdzone sposoby na podniesienie poziomu testosteronu. W tamtych czasach nikt tego tak nie nazywał. Nic jeszcze nie wiedziano o hormonach płciowych, co wcale nie znaczy, iż nie potrafiono skutecznie stymulować ich większej produkcji.
Niektóre ludowe przepisy nie wytrzymały próby czasu i okazały się bezwartościowe. Jednak większość z nich nadal uznaje się za skuteczne. Choć słowo „nadal” nie jest tu adekwatne. Mamy za sobą czas, gdy wyśmiewano wszelkie leczenie ziołami, a liczyły się tylko tabletki zastrzyki. Dziś wiadomo, że środki te straciły swój monopol, a od wielu trzeba będzie w dalszej perspektywie odstąpić. Antybiotyki niegdyś ratowały zdrowie i życie, dziś z powodu ich nadużywania są raczej jedynie trucizną dla naszego organizmu, a bakterie już dawno się na nie uodporniły.
Powróćmy jednak do testosteronu. Tu sprawa wygląda podobnie. Silne leki na potencję mogą zdziałać wiele dobrego, ale czasem wywołują też poważne skutki uboczne. Inaczej działają ziołowe preparaty na potencję. Są o wiele bezpieczniejsze.
Prowadzone od lat badania naukowe potwierdzają, że tak u nas powszechna roślina, jaką jest pokrzywa może zostać wykorzystana w walce z impotencją i powodować wzrost poziomu testosteronu. Preparaty pokrzywowe są obecnie stosowane zarówno w sporcie, jak i dla poprawy wydolności seksualnej mężczyzn.
Nim wybierzemy się do apteki lub zamówimy taki preparat w sklepie internetowym, musimy zwrócić uwagę na pewne rozróżnienie. Bowiem w sprzedaży dostępne są zarówno preparaty z liści, jak i z korzeni pokrzyw. Te pierwsze wykorzystuje się w leczeniu niektórych schorzeń, ale nie mają one wpływu na poziom testosteronu. Z punktu widzenia naszej potencji są bezużyteczne. Nas interesują preparaty z korzeni pokrzywy. Na to trzeba zwrócić uwagę przy zakupie.
Pozostaje jeszcze kwestia dawkowania. Jeśli chcemy znacznie podnieść poziom testosteronu musimy przyjmować ok. 600mg na dobę. Rzecz jasna jest to liczba uśredniona. Każdy musi sam sprawdzić, jaka ilość będzie dla niego optymalna. Najlepiej podzielić ją na 3 dawki i brać po 3 głównych posiłkach popijając niewielką ilością wody. Dzięki temu podwyższony poziom testosteronu będzie się utrzymywał przez większość dnia. U większości badanych dawka powyżej 1 grama wywoływała problemy jelitowo-żołądkowe, dlatego trzeba zachować pewną ostrożność i nie przesadzać z ilością.
Można oczywiście samodzielnie zbierać pokrzywy i suszyć korzenie. Jednak jest to dość pracochłonne i nie zawsze łatwo w takim wypadku ustalić właściwe dawkowanie. Niemniej warto pomyśleć o korzeniach pokrzywy i nie lekceważyć ich w swoich staraniach o lepszą potencję.

FEEDBACK