Rate this post

Powód do zmartwień i mity związane z krzywizną penisa

Wielu mężczyzn martwi się krzywizną swojego penisa. Czy faktycznie jest się czym martwić? Spróbujmy najpierw znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy, a później odpowiedzieć sobie na pytanie co z tym można zrobić. Jeśli rzecz jasna naprawdę coś robić trzeba. Zatem…
Idealnie prosta linia istnieje tylko w matematyce, a właściwie i tu zakłada się, że tworzy ona w odległej nieskończoności okrąg. Cóż to ma wspólnego z penisem? Ma dość dużo. W naturze nie istnieje linia prosta. Żaden penis nie jest idealnie prosty. Założenie, że prosty być musi jest pozbawione sensu i sprzeczne z faktami. Skrzywienia mogą być nieznaczne lub bardzo dużo. Mogą kierować się w bok, w dół lub w górę.
Skąd więc się biorą te męskie kompleksy? Najczęściej dostarczają ich oglądane filmy o dość jednoznacznej treści. Tu pierwsza zła wiadomość. Jeśli masz skrzywionego znacznie penisa, to w takich filmach grać nie możesz. Nikt Cię nie zatrudni. Podejrzewam jednak, że większość naszych Czytelników nie ma zamiaru robić takiej „kariery”. Czy w takim razie nie muszą się martwić? Za chwilę do tego dojdziemy.
Skąd się biorą te krzywizny? W wielu internetowych wypowiedziach znajdziemy wskazówkę mówiącą o tym, że zależy to od tego, jak nosi się penisa w spodniach. Cóż! Piszący takie teksty nie grzeszą ani wiedzą o męskiej fizjologii ani nadmiarem inteligencji. Zapewne wierzą też w św. Mikołaja i krasnoludki. Pozwólmy im nadal pozostawać w świecie baśni, a my zajmijmy się tym co interesuje dorosłych.
Są obok nich tacy, którzy uważają, że skrzywienie w lewo lub w prawo zależy od tego, którą ręką się masturbuje. To kolejna bajka dla naiwnych. Są tacy, którzy nigdy się nie masturbowali, a mają skrzywionego w lewo lub prawo penisa. O skrzywieniu w dół już nie wspomnę. Takimi bajkami też nie warto zawracać sobie nią głowy. Przejdźmy do faktów.

Prawdziwa przyczyna

Większość krzywizn penisa jest wrodzona. Wynika z układu ciał jamistych. Czy można na nie wpłynąć w późniejszym wieku? Odpowiedź nie jest taka prosta. Na pewno nie mają na nie wpływu wyżej wspomniane przyczyny. Wszelkie bodźce zmieniające cokolwiek w naszym ciele muszą być odpowiednio silne i trwać wystarczająco długo oraz powtarzać się z odpowiednią częstotliwością. Prostym przykładem będzie porównanie typowego pracownika fizycznego z kulturystą. Gdyby każdy bodziec działał tak samo na mięśnie, to wszyscy pracujący fizycznie wyglądaliby, jak pakerzy po siłowni. Wiadomo, że tak nie jest. Nie inaczej jest z penisem.

Przeszkadza, czy nie przeszkadza?

Nim jednak przejdziemy do problemu prostowania krzywizn penisa musimy się zastanowić, czy zawsze takie działanie jest konieczne. Skoro krzywizna może być duża lub nieznaczna, to nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka. Jeśli krzywizna nie przeszkadza w odbywaniu normalnych stosunków płciowych, to w zasadzie nie ma się czym martwić. Gdy poważnie utrudnia zbliżenia, to trzeba się problemem niezwłocznie zająć.
Do tego dochodzi jednak kwestia dyskomfortu psychicznego. Niektórym panom może przeszkadzać nawet niewielka krzywizna. Będą się bali wyśmiania przez partnerkę. Zwykle kobietom takie rzeczy nie przeszkadzają. Niektóre nawet uważają, że krzywy penis lepiej stymuluje i dostarcza szczególnych doznań. Jednak to nie zawsze przemawia do naszego męskiego ego!
Również w tym wypadku, dla własnego komfortu psychicznego, można pomyśleć o naprostowywaniu penisa, choć nie jest to absolutnie konieczne.

Sposoby prostowania krzywizny penisa

By nie wchodzić za bardzo w przeróżne dywagacje od razu stwierdzę, że mamy do wyboru tylko dwie skuteczne metody prostowania penisa. Jedną jest zabieg chirurgiczny, a drugą zastosowanie ekspandera – przyrządu do powiększania penisa, który przy okazji prostuje ewentualne krzywizny.
Nie jestem zwolennikiem zabiegów chirurgicznych i uważam, że powinno się do nich uciekać, jako do ostateczności. Jeśli krzywizna jest naprawdę bardzo znaczna, to taka operacja może okazać się niezbędna. Jednak we wszystkich innych wypadkach, czyli w większości, lepiej zastosować mniej inwazyjny sposób. Zawsze bowiem po takiej operacji mogą pojawić się komplikacje, jak choćby zaburzenia erekcji. Nie warto podejmować takiego ryzyka.
Ekspander dostarcza nam właśnie potrzebnych bodźców do zmiany kształtów i wielkości penisa. Jest odpowiednikiem siłowni i ćwiczeń budujących muskulaturę. Zmiana ręki przy masturbacji i inne podobne praktyki nigdy nie dadzą nam pożądanego efektu. Podobnie do ekspandera działają też ćwiczenia na powiększanie penisa, ale nie oszukujmy się. Wymaga to wielkiego nakładu pracy i nigdy nie będzie aż tak skuteczne.
Mam nadzieję, że rozwiałem przynajmniej część wątpliwości związanych z tym poważnym męskim kompleksem i nikt już nie będzie wierzył w porady z krainy baśni.

FEEDBACK