Ostatnimi czasy poświęca się sporo uwagi problemom kobiet. Jest to na pewno słuszne i potrzebne. Panie powinny zostać docenione. Niemniej na tej stronie skupiamy się głównie na męskich problemach. Nie dlatego, by stawiać mężczyznę ponad kobietą, ale z tego prostego powodu, że mężczyzną też być niełatwo.
Jesteśmy nieustannie pod społeczną presją. Ciągle mówi nam się, że mamy być wrażliwi, ale jednocześnie oczekuje się, że zawsze będziemy twardzi i silni. Nie myślcie sobie, że kobiety będzie pociągał mazgajowaty facet. Niełatwo więc wyważyć pomiędzy tą wrażliwością a twardością.
Jakby tego było mało rośnie lista rzeczy, które już bardzo bezpośrednio godzą w naszą męskość. Napisałem już sporo o przeróżnych zagrożeniach powodujących problemy z erekcją. Wiadomo – dieta i brak ruchu, to najważniejsze. Wszechobecna soja podstępnie pozbawia nas męskości. Teraz nowe badania wskazują na kolejne niebezpieczeństwo. Stwarza je NLP.
Od razu wyjaśniam, że pod skrótem NLP nie należy rozumieć pseudonaukowego, a tak dziś modnego, neuro-lingwistycznego programowania, lecz niesterydowe leki przeciwzapalne. Nieznany jest jeszcze dokładnie mechanizm ich wpływu na zaburzenia erekcji, ale badania pokazują, że częste korzystanie z tych środków prowadzi do spadku potencji.
Utrwaliło się w nas przekonanie, że to dość nieszkodliwe preparaty i korzystamy z nich przy każdej okazji. Ból zęba, ból głowy. NLP kupić można prawie wszędzie. Nie tylko w aptekach. Połykamy tabletki niemal jak cukierki. Już dawno przestaliśmy się zastanawiać nad ich szkodliwością, a tymczasem udowodniono już ich zgubny wpływ na stawy, teraz okazuje się, że mogą wywoływać zaburzenia erekcji.
Lepiej dobrze się zastanowić nim sięgniemy po kolejną tabletkę. Tak naprawdę tylko maskujemy dolegliwość, a jej nie usuwamy. Dużo przy tym tracimy. Zarówno dla wyeliminowania samego schorzenia powodującego ból, jak i dla dobra naszej potencji, należy się dokładnie przebadać i usunąć przyczynę, a nie jedynie skutki. Tak więc kolejna rada mająca na celu poprawę naszej potencji – unikajmy niesterydowych leków przeciwzapalnych.