Rate this post

Czy zastanawialiście się już kiedyś na sprzężeniem pomiędzy stresem i seksem? Niby to temat poruszany wiele razy. Sam o nim też wcześniej pisałem. Pozostaje jednak zawsze sporo do dopowiedzenia. Wszyscy wiemy, że stres może doprowadzić do problemów z potencją. Może znacznie utrudnić lub nawet uniemożliwić życie seksualne. Czasem wręcz potrzebny jest nie seksuolog lecz psycholog.
Gdyby tak jednak przekornie dokonać odwrócenia sytuacji i uznać seks za lek na stres… Do pewnego stopnia to dość ryzykowna wolta pojęciowa, ale mimo to spróbujmy. Na pewno dla wielu mężczyzn, mimo iż nigdy nad tym się nie zastanawiali, tak mają się sprawy. Dość często traktuje się seks, jak formę rozładowania napięcia. To może być mało satysfakcjonujące dla kobiety, bowiem panie zupełnie inaczej podchodzą do sprawy seksu. Pisząc o tym sam narażam się na poważną i co więcej uzasadnioną krytykę.
Muszą to od razu uporządkować. Nie jest dobrze, gdy mężczyzna tak i tylko tak podchodzi do seksu. Nieważne czy zdaje sobie z tego sprawę czy nie. Nie chciałbym, być w taki sposób interpretowano moją wypowiedź.
Chodzi mi o to, iż regularnie uprawiany seks, zbliżenie w pełni satysfakcjonujące dla obu stron i nie mające nic wspólnego z szybkim rozładowaniem, może być dobrym sposobem na likwidację psychicznego napięcia. Nie tylko u mężczyzny, ale i u kobiety. Jednak skoro wiemy, że u wielu mężczyzn to właśnie zbliżenie powoduje narastanie napięcia, a to napięcie doprowadza do problemów z erekcją, to dochodzimy do różnych wzajemnie sprzecznych opinii.
Są te jednak sprzeczności pozorne. Zwykle zaufanie i wzajemna akceptacja partnerów mogą powoli odblokować te psychiczne zahamowania. Czasami na początku pomocą służą środki na potencję, które pozwalają odzyskać pewność siebie. Później można będzie je odstawić.
Tak swoją drogą, rodzi się w mojej głowie dość przekorne pytanie. Czy myśleliście kiedykolwiek o preparatach na potencję, jako środkach zwalczających stres? Z tym humorystycznym pytaniem Was zostawiam. Życzę też więcej seksu a mniej stresu.

FEEDBACK