Rate this post

Stosunek do powiększania penisa

Nasze życie seksualne kształtuje zarówno to co realne, jak i to co drzemie w naszej wyobraźni. Bynajmniej nie jesteśmy w tej dziedzinie realistami, a przynajmniej nie tak bardzo jak nam się zwykle wydaje. Jak to naprawdę wygląda?
Weźmy prosty przykład już nieraz przywoływany na tym blogu, jak i na setkach innych stron internetowych. Niekończący się spór na temat tego, czy wielkość penisa ma znaczenie dla kobiet. Przeprowadzone badania dowiodły zarówno tego, że znaczenia nie ma, jak i coś dokładnie przeciwnego. Wystarczy jednak zdać sobie sprawę z faktu, jak łatwo manipulować takimi badaniami poprzez nieco inne wyakcentowanie zagadnienia w formie stawianych pytań, by przekonać się, że są to badania całkowicie bezwartościowe. Pisałem o tym obszerniej kilka miesięcy temu. Zapytaj kobietę czy ma to dla niej znaczenie, odpowie – nie. Zapytaj czy chciałaby mieć partnera z małym penisem… Co odpowie?
Przykład ten ma swoje drugie dno, jak zresztą cała sfera seksualna. Zwykle omawianie kwestii powiększania penisa, czy też znaczenia nadawanego jego wielkości przez obie płcie zaledwie ślizga się po powierzchni, a sami autorzy takich rozważań nawet nie zdają sobie sprawy co nimi naprawdę powoduje i co sprawia, że na tę kwestię mają taki czy inny pogląd.
Na razie nie chcę nic więcej wyjaśniać. Chciałbym, by teraz każdy zastanowił się przez chwilę nad tym przykładem i odpowiedział na proste pytania. Pierwsze – czy wielkość penisa ma znaczenie dla mężczyzn? Drugie – czy wielkość penisa ma znaczenie dla kobiet? Wprawdzie możemy wymigać się od odpowiedzi twierdząc, że to zależy od osoby, co poniekąd będzie prawdą, ale proponuję w tym momencie pozwolić sobie na uogólnienie. Najlepiej zapisać swoje odpowiedzi i dopiero wrócić do lektury.

Stosunek do materiałów erotycznych

Przywołajmy teraz drugi przykład. Materiały o jednoznacznym charakterze, czyli te tzw. dla dorosłych. Powszechnie uważa się, że zainteresowani są nimi głównie mężczyźni. Istnieje szereg badań i hipotez dowodzących, iż wynika to z czystej biologii. Panowie po prostu są wzrokowcami i na nich takie bodźce działają. Natomiast kobiety nie lubią zdjęć czy filmów tego rodzaju.
Tu kolejne pytanie dla Czytelników. Czy uważasz, że kobiety nie są zainteresowane tego typu materiałami? Czy widok rozebranego mężczyzny nie działa na nie podniecająco? Jak zareagują na widok kochające się pary? I znowu proponuję zapisać sobie odpowiedzieć, a potem wrócić do lektury.

Stare przekonania na temat kobiecej seksualności

Podobnych przykładów jest więcej, choć te dwa wydają się najbardziej charakterystyczne i często są przywoływany jako przykład różnic w zachowaniach seksualnych mężczyzn i kobiet. Wydaje się ciągle jeszcze, że mężczyźni są bardziej otwarci na nowe doświadczenia seksualne niż kobiety. Częściej myślą o seksie itd.
Chciałbym Wam teraz przypomnieć coś o czym już niemal zapomniano. Jeszcze w pierwszej połowie dwudziestego wieku powszechne było przekonanie, że to jedynie mężczyzna czerpie przyjemność z seksu. Natomiast kobiety nie odczuwają przyjemności ani nie doznają orgazmu. Dziś już nikt nie odważyłby się twierdzić czegoś podobnego, a wtedy było to mniemanie powszechne. Nie znaczy wcale, że ówczesne kobiety były oziębłe. Druga część raportu Kinseya pokazała, że są one podobnie jak mężczyźni bardzo zainteresowane seksem i potrafią odczuwać w związku z nim satysfakcję. Obecnie większość lekarzy uważa wręcz, że kobiece doznania są o wiele silniejsze niż męskie.
Niemniej raport Kinseya wywołał w swoim czasie silne społeczne reperkusje i wzbudził oburzenie. Czy uznamy to dziś za przejaw zakłamania? To kolejne pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć i odpowiedź zapisać. Z czasem wszystko się wyjaśni.

Kształtowanie się skryptów seksualnych

Mając listę pytań i odpowiedzi możemy przejść do istoty rzeczy. Co właściwie kształtuje nasze życie seksualne? Byłoby błędem mniemać, że zaczyna się ono w okresie dojrzewania, gdy hormony dochodzą mocno do głosu.
Nie będę chyba zbyt daleki od prawdy, gdy stwierdzę, że o seksie dowiadujemy się dość szybko. Być może jeszcze kilkadziesiąt lat temu było inaczej i tzw. wiek niewinności trwał dłużej. Dziś zbyt dużo bodźców medialnych dociera do przeciętnego dziecka, by dalej upierać się przy jego nieświadomości. Nawet kontrola rodzicielska na niewiele się przydaje. Rzecz jasna zainteresowanie tematem wzrasta wraz z wiekiem. Musimy też pamiętać, że nie możemy przykładać miary dziecięcej seksualności do dziecięcych wyobrażeń.
Dużo zależy od tego, jak sami rodzice postrzegają seks. Czy jest dla nich normalną częścią życia, czy raczej czymś wstydliwym i złym. To oraz tysiące innych pozornie banalnych bodźców kształtuje pierwsze wyobrażenia seksualne.
U chłopców pierwsze erekcje pojawiają się bardzo wcześnie i kiedyś zapewne mniej zwracały uwagi niż dziś w tak medialne rozerotyzowanych czasach. Jednak początki są o wiele mniej dostrzegalne. Chłopcy i dziewczynki uczą się swoich ról społecznych. Podpatrują różnice zachowań i według nich kształtują swoje własne postawy oraz sposób odnoszenia się do płci przeciwnej.
Dla chłopca wielkość penisa jest oznaką jego męskości, gdyż tak jest to postrzegane przez otaczających go rówieśników. Już od najmłodszych lat muszą udowadniać swoją męskość, a sfera seksu jest w tym wypadku szczególnym kompasem. Przynajmniej w ogólnym przeświadczeniu.
Cała gama przypadkowych bodźców, coś podpatrzone, coś nieświadomie skojarzone, razem tworzy nasz przyszły skrypt seksualny. Czyli zestaw zachowań związanych z seksem według którego będziemy w przyszłości postępować w sytuacjach intymnych. Skrypt pozwala nam także odnieść się w odpowiedni sposób do pewnych spraw związanych z tą dziedziną. Jak choćby do kwestii powiększania penisa.
Wiele tych skojarzeń może zostać zepchniętych w podświadomość, ale nadal będę tam funkcjonować. Z wiekiem seks staje się coraz ważniejszy i do głosu dochodzi wyobraźnia. Badania Gagnon dowodzą, że to właśnie nasze wczesne fantazje ostatecznie kształtują ów skrypt seksualny. Według niego będziemy później postępować, gdy już fantazja zmieni się w rzeczywistość.

FEEDBACK